Ursus zwiększył sprzedaż nowych ciągników

Autor: www.wnp.pl 05 kwietnia 2016 12:42

Ursus zwiększył sprzedaż nowych ciągników W pierwszych dwóch miesiącach 2016 r. Ursus odnotował 52-procentowy wzrost sprzedaży nowych ciągników/ fot. shutterstock.com

W pierwszych dwóch miesiącach 2016 r. spółka Ursus odnotował 52-proc. wzrost sprzedaży nowych ciągników w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Z analiz Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) wynika, że Ursus jako jedyny spośród 10 największych firm w kraju, zanotował wzrost rejestracji nowych ciągników, podczas gdy cała branża spadła łącznie o 27 procent.

W wypadku Ursusa wzrost wyniósł 52 proc. W ubiegłym roku liczba rejestracji nowych ciągników wzrosła o 47 proc. w porównaniu z poprzednim okresem, a spółka odnotowała rekordowe przychody na poziomie 324,4 mln zł.

W sumie w dwóch pierwszych miesiącach tego roku sprzedano 1040 ciągników, podczas gdy w tym samym okresie ubiegłego roku wielkość sprzedaży wyniosła 1424 sztuki. Liderem pozostaje Zetor, który sprzedał 170 ciągników, a na drugim miejscu jest New Holland ze sprzedażą 155 sztuk.

Ursus S.A. to największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych z marką o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji  polskiego rolnictwa. Spółka oferuje gamę pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa w kraju i na świecie. 

Spółka posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i największy w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie ponad 800 osób. Ursus produkuje rocznie ok. 1,5 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i na świecie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM