Ursus zwiększa sprzedaż ciągników w kraju

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 06 października 2015 12:04

Ursus zwiększa sprzedaż ciągników w kraju O 40% wzrosła liczba rejestracji ciągników Ursus w Polsce od stycznia do sierpnia br. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego/ fot. Farmer

O 40 proc. wzrosła liczba rejestracji ciągników Ursus w Polsce od stycznia do sierpnia br. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego – wynika z danych opublikowanych przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego. Zwiększenie sprzedaży w rynku krajowym to jeden z kluczowych filarów strategii rozwoju URSUS-a. Szczególnym popytem cieszą się ciągniki z serii C.

Narastająco od stycznia do sierpnia br. rejestracja ciągników Ursus wzrosła o 40 proc rdr. Spółka rozwija ofertę ciągników skierowaną do odbiorców w Polsce. Obecnie oferuje 19 modeli traktorów o mocach średnich i wyższych.

Spółka umacnia swoją pozycję w kraju i planuje nowe inwestycje. W najbliższych latach Ursus zamierza rozbudowywać linie ciągnikowe o wysokich mocach w przedziale 120-180 KM zabudowanych na własnej transmisji, co powinno przełożyć się na wzrost udziałów w rynku krajowym do 15 proc. oraz wzrost eksportu o 30 proc. w ciągu najbliższych 2-3 lat. Spółka chce także sprzedawać samą transmisję opartą o własną dokumentację, co będzie skutkowało uzyskaniem nowego źródła przychodów oraz zdobyciem ok. 30 proc. europejskiego rynku transmisji w mocach pow. 120 KM w tym samym okresie. Firma planuje emisje nowych akcji celem sfinansowania nowych inwestycji. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM