Ursus zawarł umowę na sprzedaż maszyn do Zambii o wartości 100 mln dolarów

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 23 marca 2017 13:41

Ursus zawarł umowę na sprzedaż maszyn do Zambii o wartości 100 mln dolarów fot. mat. prasowe

23 marca 2017 r. Ursus S.A. podpisał ze spółką Industrial Development Corporation Limited z siedzibą w Lusace umowę na dostawę ciągników, maszyn rolniczych, oprzyrządowania i części zamiennych, a także usług powiązanych. Łączna wartość ww. umowy w momencie jej zawarcia wynosi 100 milionów dolarów.

Na podstawie ww. umowy Ursus dostarczy odbiorcy 2694 sztuk ciągników rolniczych w formie SKD i CKD w przedziale mocy od 47 do 180 koni mechanicznych, wraz z oprzyrządowaniem i częściami zamiennymi, oraz 2506 maszyn rolniczych, m.in. przyczep, rozrzutników obornika, pras zwijających do słomy i siana, bron oraz pługów.

Ponadto, zgodnie z postanowieniami Umowy, Ursus S.A. we współpracy z IDC utworzy w Lusace fabrykę montażu ciągników i maszyn rolniczych Ursus oraz 10 autoryzowanych centrów serwisowych na terenie Zambii. Ursus przeprowadzi także szkolenia personelu odbiorcy oraz zapewni mu wsparcie techniczne w niezbędnym zakresie.

Umowa z IDC wejdzie w życie po upływie 15 dni od daty wysłania przez Ministerstwo Finansów Rzeczpospolitej Polskiej do Ministerstwa Finansów Republiki Zambii informacji o ratyfikacji umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Zambii w sprawie udzielenia kredytu w pomocy wiązanej, która zostanie zawarta w 2017 r. Płatności za towary będące przedmiotem Umowy będą realizowane zgodnie z warunkami wyżej wymienionej umowy międzyrządowej oraz porozumień, które zostaną zawarte pomiędzy Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) i Ministerstwo Finansów Republiki Zambii lub jego upoważnionego przedstawiciela.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM