Ursus: Zawarcie umowy cesji kontraktu z tanzańską spółką

Autor: www.sadyogrody.pl 10 sierpnia 2016 15:33

Ursus: Zawarcie umowy cesji kontraktu z tanzańską spółką fot. Farmer

Spółka Ursus S.A. zawarła z tanzańską spółką The National Service Corporation Sole (SUMA JKT) oraz National Development Corporation umowę cesji praw i obowiązków, wynikających z umowy handlowej zawartej pomiędzy Ursus S.A. i SUMA JKT 22 października 2015 r.

Na mocy postanowień zawartej umowy spółka SUMA JKT dokonała z dniem 5 sierpnia 2016 r. przeniesienia na spółkę National Development Corporation praw i obowiązków Kupującego, określonych w kontrakcie z dnia 22 października 2015 r. na sprzedaż ciągników rolniczych, oprzyrządowania i części zamiennych, o łącznej wartości 55 milionów dolarów amerykańskich. Zgodnie z postanowieniami umowy, Ursus wyraził zgodę na dokonanie powyższej cesji i dalszą realizację kontraktu przez spółkę National Development Corporation.

Pozostałe warunki umowy handlowej opisanej w raportach bieżących nie ulegają zmianie. Zgodnie z jej zapisami, Ursus dostarczy kupującemu 2400 sztuk ciągników rolniczych w formie SKD w przedziale mocy 50-85 koni mechanicznych, wraz z oprzyrządowaniem i częściami zamiennymi, a także zapewni dostawę wyposażenia hali montażowej i ośmiu centrów serwisowych ciągników. Ursus przeprowadzi także szkolenia personelu odbiorcy oraz zapewni kupującemu wsparcie techniczne w niezbędnym zakresie.

Pierwsza płatność w ramach umowy zostanie dokonana w formie zaliczki przed rozpoczęciem dostaw w wysokości 40 proc. wartości kontraktu, tj. w kwocie 22.000.000 USD. 58 proc. łącznej ceny w kwocie 31.900.000 USD Ursus otrzyma po przedstawieniu dokumentów przewozowych do kolejnych wysyłek partii przedmiotu umowy, natomiast pozostałe 2 proc. ceny w kwocie 1.100.000 USD zostanie zapłacone po podpisaniu protokołów odbioru towarów przez kupującego.

Aktualnie Ursus  S.A. jest w trakcie realizacji pierwszej wysyłki przedmiotu kontraktu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM