Ursus: Wzrost zysku pomimo słabszych przychodów w I kw. 2016 r.

Autor: www.wnp.pl 17 maja 2016 11:05

Ursus: Wzrost zysku pomimo słabszych przychodów w I kw. 2016 r. Ursus zamknął I kwartał br. skonsolidowanymi przychodami o 6,3 proc. niższymi niż przed rokiem/ fot. za Farmer.pl

Ursus zamknął I kwartał br. skonsolidowanymi przychodami o 6,3 proc. niższymi niż przed rokiem, przy ponad 10-proc. wzroście przychodów ze sprzedaży na rynku krajowym i czasowym spowolnieniu sprzedaży za granicą. Zysk netto grupy wzrósł o 4,1 proc. do poziomu 4,65 mln zł. Na ten rok spółka planuje wprowadzenie na rynek polski nowych produktów, a także dalszy rozwój sprzedaży eksportowej – podaje wnp.pl.

Grupa Ursus zakończyła pierwszy kwartał przychodami na poziomie 74,36 mln zł, co oznacza 6,3 proc. spadek rok do roku. Sprzedaż krajowa w omawianym okresie wzrosła o 10,3 proc. i wyniosła 31,3 mln zł, natomiast sprzedaż eksportowa spadła o 15,6 proc. do poziomu 43,05 mln zł, co jest pochodną czasowego spowolnienia sprzedaży zagranicznej w związku z harmonogramem realizacji umów w Afryce.

Wzrost przychodów ze sprzedaży krajowej spowodowany jest głównie zwiększeniem popytu na reaktory Ursusa w kraju. W rezultacie tego wzrostu przychody ze sprzedaży ciągników w dywizji w Lublinie zwiększyły się o 43 proc. do 26,7 mln zł.

- Na przychody ze sprzedaży krajowej w głównej mierze wpływają tempo realizacji wniosków oraz dopłaty w ramach unijnych programów. W naszej ocenie uruchomienie dopłat w ramach nowej perspektywy na lata 2014-2020 powinno rozpocząć się w I półroczu 2016 r., co będzie miało istotny wpływ na wyniki spółki w całym 2016 r. Liczymy na to, że sprzedaż ciągników w kolejnych okresach będzie wzrastać, zwiększając udział ciągników Ursus w całym rynku sprzedaży - mówi Karol Zarajczyk.

Czytaj więcej w serwisie wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM