Ursus wyróżniony przez Grupę PTWP tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł"

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 22 stycznia 2016 13:57

Ursus wyróżniony przez Grupę PTWP tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł" Karol Zarajczyk, prezes Ursus/ fot. PTWP

Ursus został wyróżniony tytułem „Tego, który zmienia polski przemysł” za 2015 rok przez Grupę PTWP, wydawcę miesięcznika gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl – podaje Farmer.pl

Wręczenie tytułów zakończyło w środę całodniowe Forum Zmieniamy Polski Przemysł, organizowane przez PTWP. Wyróżnienia przyznawane są firmom, które wskazują kierunki zmian pożądane z punktu widzenia przyszłości polskiej gospodarki.

Ursus otrzymał wyróżnienie za „konsekwentnie realizowany, oparty na partnerskiej współpracy program zagranicznej ekspansji promujący markę kraju i przecierający biznesowe szlaki na rynkach odległych. Lubelska spółka odwołuje się do tradycji marki i prowadzi działalność w oparciu o rodzimy kapitał. Jest jedyną spółką z segmentu maszyn i urządzeń dla rolnictwa notowaną na GPW. Ciągniki i maszyny z Ursusa na polu technologii i designu konkurują z produktami światowych potentatów branży”.

URSUS w ostatnich latach podpisał trzy umowy na dostawy ciągników do Etiopii i Tanzanii na łączną kwotę 175,7 mln dolarów amerykańskich. Jego partnerami są również firmy działające na rynkach skandynawskich i wschodnich oraz w takich krajach jak Czechy, Słowacja, Węgry, Holandia, Słowenia i Chorwacja, gdzie eksportowane są wyroby z pełnej oferty producenta.

Wyróżnienia „Ten, który zmienia polski przemysł” przyznawane są od 16 lat przez Grupę PTWP, wydawcę miesięcznika gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl, a także miesięcznika "Farmer" i portalu farmer.pl. Ideą projektu jest wskazywanie osób, firm, instytucji lub wydarzeń, które w istotny sposób wpływają na pozytywne zmiany w polskim przemyśle i całej gospodarce.

Czytaj więcej w serwisie www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA