Ursus wszedł w segment maszyn ogrodniczych

Autor: www.sadyogrody.pl/ pr 02 czerwca 2015 08:24

Ursus wszedł w segment maszyn ogrodniczych fot. Ursus

Spółka Ursus SA zawarła z firmą NAC Sp. z o.o. umowę licencyjną na używanie znaków towarowych Ursus przy oznaczaniu produkowanych w zakładach urządzeń ogrodniczych oraz ich sprzedaży i serwisu na terenie Polski oraz pozostałych państw świata.

Dzięki podpisanej umowie spółka Ursus SA otrzyma royalty od sprzedaży urządzeń ogrodniczych produkowanych przez firmę NAC, natomiast NAC uzyska zupełnie nowe możliwości związane z eksploatacją najbardziej znanego w Polsce oraz poza jej granicami brandu.

- Zdecydowaliśmy o kooperacji w zakresie urządzeń ogrodniczych z firmą NAC dlatego, że podobnie jak w naszym przypadku jest to typowo krajowa, dynamicznie rozwijająca się spółka, która dysponuje bardzo dobrymi jakościowo wyrobami – powiedział Karol Zarajczyk, prezes Ursus S.A. – Produkty wytwarzane przez firmę NAC stanowią niejako uzupełnienie oferty produktowej Ursusa skierowanej do ogrodnictwa. Dotychczas nasz brand kojarzył się głównie z ciągnikami oraz szeroko pojętym rolnictwem, obecnie postanowiliśmy poprzez podpisanie tej umowy rozszerzyć swój obszar działania na ogrodnictwo - dodał.

- Dla nas ta współpraca oznacza poszerzenie oferty rynkowej, ale jednocześnie wejście w inny, wyższy segment rynku - mówi Marcin Przytulski, dyrektor zarządzający NAC. To również wymiana doświadczeń i wyzwanie jakie niesie kooperacja z jedną z najsilniej zakorzenionych i tak dobrze rozpoznawalnych polskich marek.

Od momentu zawarcia umowy NAC Sp. z o.o. stała się wyłącznym licencjonowanym producentem, sprzedawcą i dystrybutorem urządzeń ogrodniczych opatrzonych brandem Ursus. Podpisana umowa jest wyrazem realizacji strategii rewitalizacji marki Ursus w kooperacji z innymi podmiotami zasilanymi wyłącznie polskim kapitałem także w segmencie ogrodniczym.

NAC Sp. z o.o. jest dystrybutorem sprzętu ogrodniczego w Europie. Firma o blisko 25-letniej tradycji oferuje pod wieloma markami urządzenia niezbędne do założenia i pielęgnacji ogrodu oraz utrzymania porządku wokół domu przez cały rok. Oferta NAC obejmuje urządzenia elektryczne i spalinowe w tym m. in. kosiarki, kosy, podkaszarki, pilarki, nożyce, odśnieżarki, myjki ciśnieniowe, agregaty prądotwórcze, pompy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM