Ursus wprowadza silniki Deutz i zapowiada nowe modele ciągników

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 28 listopada 2016 14:14

Ursus wprowadza silniki Deutz i zapowiada nowe modele ciągników Ursus C395 Power/ fot. Farmer.pl (GS)

Podczas Centralnych Targów Rolniczych, firma Ursus zaprezentowała prototypy swoich nowych ciągników C-395 Power oraz C-3120 HL z nowymi silnikami marki Deutz - czytamy w Farmerze.

Choć w rzeczywistości zaprezentowanym maszynom jeszcze daleko do finalnej wersji, Ursus już teraz postanowił uchylić nam rąbka tajemnicy prezentując pierwsze modele z silnikami firmy Deutz. Były nimi ciągniki C-395 Power oraz C-3120 HL z motorami 2.9 L i 3,6 L o mocach odpowiednio 90 i 120 KM.

Na tym oczywiście nie koniec, bowiem obok zwiastunów przyszłości silnikowej firmy, mogliśmy zobaczyć także inne motory Deutz, które już wkrótce zaczną napędzać kolejne prototypy Ursusa, w tym sześciocylindrową jednostkę o rozpiętości mocy od 160 do niemal 300 KM.

Zmiany w silnikach, były oczywiście podyktowane kwestią dopasowania się do aktualizującej się normy emisji spalin. Ursus wchodząc w epokę Stage IIIB, postanowił postawić właśnie na jednostki Deutza.

To co łączy oba nowe ciągniki, oprócz silników Deutza z tej samej stajni, to nowe przekładnie oferujące prosty wzmacniacz momentu (High-Low), dzięki któremu skrzynia 12x12 zyskuje dodatkowe przełożenia. 

Więcej na www.farmer.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM