Ursus: To nie był łatwy rok choć przyniósł sporo sukcesów

$data.author.description Autor: Farmer.pl 31 grudnia 2016 11:44

Ursus: To nie był łatwy rok choć przyniósł sporo sukcesów fot. sadyogrody

Polski producent ciągników podsumował z nami ostatnie 12 miesięcy. Pomimo wielu trudności firmie udało się osiągnąć sporo sukcesów - informuje farmer.pl.

To nie był łatwy rok dla wszystkich producentów maszyn rolniczych.  Brak wsparcia unijnego na "modernizację gospodarstw rolnych", a ponadto spóźniona wypłata dopłat bezpośrednich za rok 2015 wpłynęły na wyraźny spadek w sprzedaży. Mariusz Lewandowski, rzecznik Ursusa przyznaje, że mimo trudnej sytuacji na rynku, Ursus poradził sobie bardzo dobrze: - To prawda, że sprzedaż ciągników ze względu na brak dofinansowań spadła w całej Polsce z 18 do 8 tysięcy sztuk. Jednak nie możemy powiedzieć, że jesteśmy niezadowoleni z tego roku. Udało nam się wprowadzić 4 nowe modele ciągników do oferty. Dzięki temu firma Ursus jako jedyna spółka odnotowała wzrost na krajowym rynku. Z tego jesteśmy bardzo dumni- przyznaje rzecznik.

W tym roku nastąpił także wyraźny spadek w sprzedaży przyczep rolniczych. W porównaniu do zeszłego roku spadek wyniósł aż 60 procent. Odczuł to także Ursus: - Przyznaję, że ich sprzedaż wyraźnie spadła. Jednak sukcesów jest w tym roku dużo więcej- uważa Lewandowski.

Po wielu problemach z uzyskaniem homologacji, polski producent w końcu zadebiutował na rynku niemieckim. To spory sukces firmy, bo niemieccy rolnicy szybko przekonali się do ciągnika C-380.

Więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM