Ursus sprzeda swoje ciągniki i przyczepy do Etiopii za 30,6 mln USD

Autor: www.sadyogrody.pl 27 sierpnia 2015 11:40

Ursus sprzeda swoje ciągniki i przyczepy do Etiopii za 30,6 mln USD fot. Farmer

Spółka Ursus S.A. podpisał z Ethiopian Sugar Corporation umowę na sprzedaż ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej. Jej wartość wynosi 30,6 mln USD.

Ursus dostarczy etiopskiemu odbiorcy 174 ciągniki oraz 390 przyczep, a także zapewni dostawę części zamiennych do tych maszyn. Dostawy w ramach realizacji umowy będą odbywać się w IV kwartale 2015 r. oraz w I kwartale 2016r.

Ethiopian Sugar Corporation ma prawo złożyć dodatkowe zamówienie na przedmiot umowy w wysokości do 25 proc. wartości umowy do 30.09.2015r., zgodnie z ustalonymi w umowie cenami sprzedaży ciągników, przyczep i części zamiennych.

Umowa wchodzi w życie po upływie 15 dni od daty jej ratyfikacji przez Ministerstwo Finansów Rzeczpospolitej Polskiej, zgodnie z warunkami umowy zawartej między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Federalnej Demokratycznej Republiki Etiopii w sprawie udzielenia kredytu w pomocy wiązanej z dnia 20 marca 2015 r.

Płatności za towary będące przedmiotem umowy będą realizowane zgodnie z warunkami wyżej wymienionej umowy międzyrządowej oraz porozumień zawartych pomiędzy Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) i Ministerstwo Finansów i Rozwoju Gospodarczego Federalnej Demokratycznej Republiki Etiopii lub jego upoważnionego przedstawiciela w ciągu 30 dni od wejścia w życie umowy o kredyt.

Ursus jest zobowiązany do dostarczenia Ethiopian Sugar Corporation bezwarunkowej gwarancji należytego wykonania przedmiotu umowy w wysokości 10 proc. jej wartości, w ciągu 21 dni od daty wejścia jej w życie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM