Ursus sprzeda do Tanzanii ciągniki za 55 mln dol.

Autor: www.sadyogrody.pl 22 października 2015 12:01

Ursus SA podpisał ze spółką The National Service Corporation Sole z Tanzanii umowę na sprzedaż ciągników rolniczych, oprzyrządowania i części zamiennych o łącznej wartości 55 mln dolarów amerykańskich.

Ursus dostarczy odbiorcy 2400 sztuk ciągników rolniczych w formie SKD w przedziale mocy 50-85 koni mechanicznych, wraz z oprzyrządowaniem i częściami zamiennymi, a także zapewni dostawę wyposażenia hali montażowej i ośmiu centrów serwisowych ciągników. Dostawy w ramach realizacji umowy będą odbywać się partiami w I, II i III kwartale 2016 r. 

Ursus dynamicznie rozwija się na rynku afrykańskim. W 2013 r. podpisał pierwszą umowę z etiopską spółką Metec na dostawę ciągników, wyposażenie centrów serwisowych oraz dostawę części zamiennych do Etiopii. W ramach realizacji kontraktu, 12 maja br. w mieście Adama uruchomiono montownię ciągników Ursus. Zatrudnieni tam miejscowi pracownicy zostali przeszkoleni przez polskich inżynierów i techników. Z kolei w sierpniu br. URSUS podpisał drugą umowę – z firmą Ethiopian Sugar Corporation - na dostawę ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej o wartości 30,672 mln USD.

W planach Ursusa jest ekspansja na kolejne rynki afrykańskie, gdzie zarząd obserwuje popyt na produkty dla rolników. W ciągu najbliższej dekady średnie tempo wzrostu krajów afrykańskich ma przekroczyć 7 proc. rocznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM