Ursus, producent rolniczych maszyn, poprawił zysk i przychody w I półroczu 2015 r.

Autor: www.sadyogrody.pl 15 września 2015 09:38

Ursus, producent rolniczych maszyn, poprawił zysk i przychody w I półroczu 2015 r. fot. Farmer

Ursus, największy polski producent ciągników z marką o ponad 120-letniej historii, odnotował w I półroczu 2015 roku wzrost przychodów o 162 proc. rdr do poziomu 175 mln zł oraz skokowy wzrost zysku do poziomu 6,79 mln zł.

- Rekordowe wyniki I półrocza br. pokazują słuszność kierunków rozwoju Grupy Ursus opartych na intensyfikacji sprzedaży w kraju i poszukiwaniu nowych perspektywicznych rynków eksportowych. Pozytywny wpływ na osiągnięte wyniki miała również dywersyfikacja oferty produktowej w segmencie ciągników i maszyn rolniczych, a także rozwój w segmencie ekologicznych środków transportu publicznego – mówi Karol Zarajczyk, prezes Ursus S.A. 

Skonsolidowane przychody grupy Ursus w I półroczu 2015 roku wyniosły 175 mln zł – tj. wzrost o 162 proc. rdr. W omawianym okresie sprzedaż w kraju wzrosła o 64 proc. do poziomu 76,2 mln zł, zaś sprzedaż zagraniczna wyniosła 98,8 mln zł, tj. 385 proc. wzrostu rdr.

W omawianym okresie grupa zamknęła realizację kontraktu na dostawę trolejbusów do Lublina i przekazała ostatnie 19 sztuk pojazdów na kwotę 26,4 mln zł (tym samym spółka zrealizowała wszystkie transze umowy o łącznej wartości 52,8 mln zł). Spółka sprzedała także na rzecz ZTM Lublin autobus ekologiczny Ursus Ekovolt, dzięki czemu łączne przychody ze sprzedaży trolejbusów i autobusów w tym okresie wyniosły 28,1 mln zł. W omawianym okresie Ursus zanotował także wzrost o 44,6 proc. rdr w segmencie prasy zwijającej i zbieraczy – przychody na poziomie 6,5 mln zł oraz rozrzutników do nawozu – przychody na poziomie 5,3 mln zł, tj. wzrost o 104,5 proc. rdr.

Przychody ze sprzedaży ciągników w kraju utrzymały się na zbliżonym poziomie rdr, tj. 18 mln zł, pochodna ograniczenia mocy produkcyjnych w związku z realizacją kontraktu etiopskiego. Pomimo tego, po I półroczu 2015 roku spółka odnotowała wzrost udziału rejestracji ciągników Ursus w ogólnej liczbie rejestracji z 2 proc. w 2014 roku do 3 proc. w I półroczu 2015 roku (dane według CEPiK - Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców).

Ursus to największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych z marką o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji  polskiego rolnictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM