Ursus planuje zwiększyć udział na rynku nowych ciągników do 15 proc.

Autor: biznes.onet.pl 02 września 2016 11:08

Ursus planuje zwiększyć udział na rynku nowych ciągników do 15 proc. Karol Zarajczyk, prezes spółki Ursus/ fot. PTWP

Ursus planuje zwiększenie udziału w krajowym rynku nowych ciągników do 15 proc. (wobec 7,2 proc. na koniec lipca i 3,5 proc. w 2015 r.), w perspektywie najbliższego roku. Osiągnięcie takich udziałów będzie efektem m.in. wprowadzenia do produkcji seryjnej kolejnego modelu ciągnika Ursus w II półroczu.Jednocześnie Ursus ma w planach na najbliższe 2-3 lata wzrost sprzedaży zagranicznej o 30 proc.

- Jako jedyni spośród 10 największych firm działających na naszym rynku, notujemy od początku roku wzrost rejestracji nowych ciągników w kraju o 50 proc. r/r. [...] Nowa odsłona legendarnej serii 'C' ciągników Ursusa bije rekordy popularności – Ursus C-380 znalazł się na pierwszym miejscu wśród najchętniej kupowanych ciągników w lipcu tego roku. W planach jest wzrost udziału w rynku krajowym do 15 proc. w perspektywie najbliższego roku - powiedział Zarajczyk, cytowany w komunikacie.

W II półroczu 2016 r. spółka ma zamiar wprowadzić do produkcji seryjnej kolejny model ciągnika Ursus o mocy 150 KM w dwóch wersjach silnikowych.

Więcej na biznes.onet.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM