Ursus planuje skoncentrować całą produkcję w Lublinie

Autor: www.money.pl/www.sadyogrody.pl 17 maja 2017 10:03

Ursus planuje skoncentrować całą produkcję w Lublinie fot. sadyogrody.pl

Blisko 55 mln zł może kosztować znanego polskiego producenta ciągników projekt koncentracji produkcji. Ursus planuje stworzyć jeden duży zakład w Lublinie. Obecnie szuka pieniędzy na sfinansowanie inwestycji - informuje money.pl.

- Wszystko przemawia za tym, żeby spółkę skonsolidować wokół jednego zakładu produkcyjnego. To by było w ramach mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Lublinie. Rozpatrujemy dwie lokalizacje - zapowiedział prezes spółki Karol Zarajczyk. Wstępne rozmowy na temat finansowania tego projektu już się toczą.

Jak wyjaśnił prezes, dotychczasowe zakłady zostałyby sprzedane lub wynajęte. Główne mieściły się oprócz Lublina także w Dobrym Mieście i Opalenicy. Nowy, kompaktowy zakład ma produkować autobusy, samochody dostawcze, maszyny rolnicze i traktory.

Koszty przejęcia obiektu lub budowy nowego Ursus szacuje na około 45 mln zł. W to wchodzi sam obiekt plus ziemia. Do tego dojdzie około 10 mln zł na przeniesienie i doposażenie zakładu. Głównie na automatyzację nowej fabryki.

Więcej na money.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM