Ursus otrzymał kolejną płatność z Ethiopian Sugar Corporation

Autor: www.sadyogrody.pl 27 października 2016 12:48

Ursus otrzymał kolejną płatność z Ethiopian Sugar Corporation Ursus-380; fot. K. Hołownia

Zarząd Ursusa poinformował, że 26 października 2016 r. na rachunek bankowy spółki wpłynęła płatność za dostawę partii ciągników i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej wykonanej w ramach realizacji aneksu z dnia 14 marca 2016 r. do umowy handlowej z The Federal Democratic Republic of Ethiopia SUGAR CORPORATION.

Otrzymana przez Ursus kwota 10.359.395,54 polskich złotych, odpowiadająca kwocie 2.637.589,25 dolarów amerykańskich, stanowi wartość ostatniej partii przedmiotu umowy wysłanej w ramach dodatkowego zakresu umowy z Ethiopian Sugar Corporation, wynikającego z wyżej wymienionego aneksu, którego wartość wynosi 5.021.476,45 dolarów amerykańskich.

Do chwili obecnej Ursus z tytułu dostaw ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej do Ethiopian Sugar Corporation w ramach umowy handlowej z ESC i aneksu do niej otrzymał łącznie równowartość 35.614.051,45 dolarów amerykańskich.

Wszystkie płatności w ramach kontraktu z Ethiopian Sugar Corporation są dokonywane przez Bank Gospodarstwa Krajowego, na podstawie umowy pomiędzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Federalnej Demokratycznej Republiki Etiopii o udzieleniu kredytu w ramach pomocy wiązanej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM