Ursus otrzymał dofinansowanie na realizację innowacyjnego projektu

Autor: www.sadyogrody.pl 23 września 2015 09:31

Ursus otrzymał dofinansowanie na realizację innowacyjnego projektu fot. Farmer

Projekt Ursusa pt. "Rozwój innowacyjnej, uniwersalnej konstrukcji układów przeniesienia mocy do ciągników rolniczych" znalazł się na 10-tym miejscu na liście 15-tu projektów dużych przedsiębiorstw rekomendowanych do dofinansowania w ramach konkursu NCBiR .

Głównym celem projektu jest opracowanie i zastosowanie w ciągnikach Ursus nowej, innowacyjnej konstrukcji transmisji. Transmisja jest najważniejszym układem mechanicznym każdego ciągnika, a od jej trwałości i efektywnego funkcjonowania zależą możliwości wykorzystania maszyny rolniczej.

Efektem projektu będzie produkcja i sprzedaż innowacyjnej transmisji wykorzystanej zarówno przy budowie własnych ciągników rolniczych, jak i dystrybuowanej do innych światowych producentów. Dzięki takiemu rozwiązaniu firma Ursus S.A. jako jedyna polska firma trafi do elitarnego grona producentów transmisji do ciągników rolniczych. W wyniku przeprowadzonych prac rozwojowych konstrukcji nastąpi wdrożenie do produkcji ciągników w zakresie mocy od 100 KM do 180 KM.

Całkowity koszt projektu Ursus S.A. ma wynieść 28.283.873,37 zł, a kwota wnioskowanego dofinansowania to 11.313.549,35 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM