Ursus odnotował wzrost przychodów za pierwsze trzy kwartały br.

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 17 listopada 2015 13:48

Grupa Ursus, polski producent ciągników, odnotował narastająco za I-III kw. 2015 r. wzrost przychodów ze sprzedaży o 62 proc. r/r do poziomu 214,1 mln zł oraz zysk netto na poziomie 3,3 mln zł, co oznacza wzrost o 7 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.

- Wyniki za pierwsze trzy kwartały br. to efekt skokowego wzrostu sprzedaży zagranicznej w związku z realizacją kontraktu w Etiopii, przy wsparciu sprzedaży w kraju. Sukces Ursusa wynika z dywersyfikacji produktów w segmentach rolniczych i ich dopasowaniu do poszczególnych rynków eksportowych oraz rozwoju segmentu transportu miejskiego – komentuje Karol Zarajczyk, prezes Ursus SA.  

Przychody ze sprzedaży ciągników w kraju wyniosły 33,7 mln zł, tj. 13 proc. r/r. Po pierwszych trzech kwartałach 2015 r. spółka odnotowała wzrost udziału rejestracji ciągników Ursus z 1,9 proc. do 3,1 proc. (udziału w rynku), co oznacza wzrost o 36 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. 

Sprzedaż zagraniczna w I-III kw. br. odnotowała r/r 153 proc. wzrost przychodów do poziomu 113,4 mln zł - pochodna realizacji dwóch ostatnich wysyłek ciągników w ramach kontraktu etiopskiego z firmą METEC o wartości 80,7 mln zł. W ramach kontraktu w mieście Adama w Etiopii uruchomiono montownię ciągników spółki.

W okresie trzech pierwszych kwartałów br. spółka odnotowała zysk brutto ze sprzedaży na poziomie 41,2 mln zł, tj. 89 proc. wzrostu r/r. Zysk na działalności operacyjnej wzrósł do 11,5 mln zł w I-III kw. 2015 r. z 7,3 mln zł w I-III kw. 2014 r., na co wpływ miało uwzględnienie kosztów transportu ciągników dla spółki METEC, które zostały na nią refakturowane. Spółka zakończyła pierwsze trzy kwartały br. zyskiem netto w wysokości 3,33 mln zł wobec 3,26 mln rok wcześniej, co oznacza wzrost o 7 proc. r/r. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM