Ursus nie zrealizuje drugiej fazy kontraktu na dostawę ciągników do Etiopii?

Autor: PAP 01 września 2015 09:25

Dotychczasowe negocjacje Ursusa z etiopską firmą Metals and Engineering Corporation nie zakończyły się zawarciem umowy na realizację drugiej fazy kontraktu na dostawę ciągników - poinformował Ursus w komunikacie. Zdaniem spółki trudno określić, czy i kiedy dojdzie do podpisania umowy.

"(...) dotychczas prowadzone negocjacje z METEC nie zakończyły się zawarciem umowy na realizację drugiej fazy kontraktu na dostawę ciągników, wyposażenia centrów serwisowych oraz dostawę części zamiennych do ciągników. Strony nie zakończyły prowadzonych rozmów, które przebiegają poprawnie, jednakże w obecnej chwili nie można jednoznacznie określić, czy do zawarcia umowy na realizację drugiej fazy kontraktu dojdzie, a jeśli tak, to kiedy" - napisano w raporcie.

Wcześniej, w marcu tego roku, spółka opóźniła informację poufną o podpisaniu przez Metals and Engineering Corporation protokołu ustaleń (memorandum of understanding) do umowy. Na podstawie memorandum strony potwierdziły, że druga faza kontraktu będzie omawiana, finalnie ustalona i podpisana do 1 września 2015 r.

"Ujawnienie faktu wydłużenia negocjacji odnośnie realizacji drugiej fazy kontraktu naruszyłoby słuszny interes spółki i tym samym jej akcjonariuszy. Ochrona słusznych interesów spółki w niniejszym przypadku polega w szczególności na minimalizacji ryzyka negatywnego odbioru przez dotychczasowych partnerów i głównych dostawców spółki informacji o tym, że druga faza kontraktu ma być realizowana później, niż pierwotnie umówiły się strony" - uzasadniała spółka marcową decyzję o opóźnieniu informacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM