Ursus liczy na nowe kontrakty w krajach Afryki

Autor: www.money.pl/www.sadyogrody.pl 13 września 2017 12:27

Ursus liczy na nowe kontrakty w krajach Afryki fot. mat. prasowe

Ursus nie zraża się opóźnieniami w Tanzanii i Zambii. Liczy na nowe kontrakty w dużych krajach Afryki. Sprzęt z przyszłych zamówień będzie pochodził już tylko z Lublina, gdzie spółka przenosi całą produkcję - informuje money.pl.

O toczących się negocjacjach z afrykańskimi partnerami poinformowała wiceprezes Ursusa Monika Kośko. - Ursus pracuje nad kolejnymi kontraktami w Afryce, gdzie najbardziej zaawansowane rozmowy toczą się w Algierii, Namibii oraz Afryce Zachodniej, min. w Senegalu - przyznała.

Wiceprezes odniosła się też do ostatnich umów. Mowa o realizacji kontraktu Ursusa w Tanzanii o wartości 55 mln dolarów. Jak podkreśliła, efekty są już częściowo widoczne w wynikach pierwszego półrocza i będą również w kolejnych kwartałach.

- Kontrakt, który pierwotnie miał być realizowany od 2015 roku, opóźnił się z uwagi na zmianę kontrahenta, którego wymienił rząd Tanzanii. Kontrakt jednak jest realizowany, otrzymaliśmy zaliczkę i w pierwszym półroczu rozliczyliśmy część dostaw. Realizacja kontraktu będzie również widoczna w drugiej połowie roku, a jego realizacja zakończy się w przyszłym - powiedziała Kośko.

To nie jedyne problemy. Kontrakt o wartości 100 mln dolarów, jaki podpisał Ursus w Zambii, również ma opóźnienia.

Więcej w serwisie money.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM