Ursus chce pozyskać unijne środki na rozwój ośrodka badawczego (video)

Autor: www.sadyogrody.pl 27 kwietnia 2015 16:07

Ursus chce pozyskać unijne środki na rozwój ośrodka badawczego (video) fot. PTWP

Ursus przygotowuje się do podpisania umowy na dostawę 1500 ciągników do Afryki, dlatego firma zamierza zwiększyć zatrudnienie - powiedział Karol Zarajczyk, prezes spółki Ursus SA, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Dostawy do Afryki to nie tylko nowy kontrakt, ale także zwiększenie produkcji na potrzeby rynku krajowego, dlatego firma będzie potrzebować pracowników technicznych, dobrze wykształconych jeśli chodzi o mechanikę. Jest tu nowa przede wszystkim o ślusarzach, tokarzach, spawaczach.

- Liczba nowo zatrudnionych osób zależy przede wszystkim od zapotrzebowania na rynku krajowym, jednak może to być nawet dwukrotny wzrost w porównaniu do obecnego zatrudnienia - powiedział Karol Zarajczyk. W tej chwili Ursus zatrudnia około 800 osób.

Na dzień dzisiejszy firma Ursus na największy ośrodek badawczo-rozwojowy w tej branży w Polsce. Zatrudnienie znalazło tu około 60 osób. Firma planuje pozyskać środki unijne na rozwój tego ośrodka, co wiąże się z dwu- lub trzykrotnym zwiększeniem personelu w tym obiekcie. Powinno mieć to miejsce w przeciągu dwóch lat, ponieważ Ursus to nie tylko ciągniki, ale także autobusy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM