UE chce usunąć 75 substancji czynnych ŚOR stosowanych w rolnictwie

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 26 listopada 2015 15:00

UE chce usunąć 75 substancji czynnych ŚOR stosowanych w rolnictwie Czekają nas dalsze cięcia w preparatach ochrony roślin, zarówno w zaprawach, jak i insektycydach czy fungicydach/ fot. shutterstock.com

Czekają nas niekorzystne, z rolniczego punktu widzenia, zmiany w zakresie ochrony roślin. Na czarnej liście Unii jest 75 substancji czynnych, które w najbliższym czasie mają być skreślone, co oznacza wycofanie ich z rynku - podaje Farmer.pl.

Niestety czekają nas dalsze cięcia w preparatach ochrony roślin, zarówno w zaprawach, jak i insektycydach czy fungicydach. Wykreślona ma być część triazoli i pyretroidów (m.in. deltametryna).

Koniec czeka substancję czynną metiokarb stosowaną w zaprawianiu ziaren kukurydzy przeciwko szkodnikom. Na dzień dzisiejszy nie zostaną przywrócone zaprawy neonikotynoidowe, które wykorzystywane były do ochrony rzepaku, a część substancji czynnych z tej grupy Unia planuje wykreślić.

Jako związek z grupy pochodnych neonikotynoidów pozostanie do oprysku substancja czynna acetamipryd. Spośród zapraw na szkodniki pozostać ma teflutryna dla buraków.

Czytaj więcej w serwisie www.farmer.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM