Trwa trzecia rewolucja. Sadownicy wymieniają nasadzenia

Autor: Agrobiznes w TVP 09 listopada 2016 14:22

Trwa trzecia rewolucja. Sadownicy wymieniają nasadzenia Na rynku mają szansę przetrwać tylko ci, którzy szybko dostosują się do jego wymagań. Zdaniem sadowników w produkcji jabłek nie ma miejsca na prowizorkę. / fot. shutterstock

Na rynku mają szansę przetrwać tylko ci, którzy szybko dostosują się do jego wymagań. Zdaniem sadowników w produkcji jabłek nie ma miejsca na prowizorkę. Wymagania będą tylko rosły dlatego w wielu gospodarstwach trwa obecnie trzecia rewolucja polegająca na wymianie nasadzeń – informuje Agrobiznes w TVP.

Owoce które wyślemy do Chin muszą być najwyższej jakości. Obecnie czekamy na ostateczną decyzję po kontrolach sadów oraz pakowalni przeprowadzonych wspólnie przez chińskich i polskich inspektorów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo żywności, które odbyły się pod koniec października.

Na dalekich rynkach poszukiwane są owoce jednokolorowe dlatego wymieniając stare nasadzenia jabłoni sadownicy poszukują takich właśnie odmian oraz drzewek najwyższej jakości. Za tym trendem starają się podążyć szkółkarze.

Oprócz jabłoni dużym zainteresowaniem u szkółkarzy cieszą się sadzonki czerwonych porzeczek bo ich produkcja w tym roku była bardzo opłacalna.

Więcej w programie Agrobiznes w TVP.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM