Trwa konkurs "Tractor of the year"

Autor: www.tractoroftheyear.com/www.sayogrody.pl 25 czerwca 2015 11:20

Coroczna nagroda „Tractor of the year” przyznawana jest przez 23 dziennikarzy specjalizujących się w technice rolniczej z całej Europy. Ciągniki są oceniane w dwóch kategoriach: ciągnik polowy i specjalistyczny (sadowniczy/winnicowy) oraz designe w obu kategoriach. Jury podało już listę nominowanych do tytułu ciągnika roku 2016.

Pomysł zorganizowania konkursu na traktor roku powstał w 1998 przez włoski magazyn Trattori. We wstępnej fazie konkursu organizowane są pokazy, podczas których każda z firm może zaprezentować jednego „kandydata”.

Warunek jest tylko jeden, maszyna musi być w produkcji seryjnej najpóźniej do 15 września roku poprzedzającego ten, na który przyznawana jest nagroda. Ostatecznie wybranych zostaje siedmiu kandydatów dla każdej kategorii.

W ostatniej fazie organizowane są pokazy polowe, podczas których są oceniane wszystkie rozwiązania techniczne, innowacje, designe. Zwycięzcą zostaje ten ciągnik, który otrzyma w sumie najwięcej punktów.  

W kategorii ciągnik sadowniczy zostali nominowani: ANTONIO CARRARO TGF 10900, RIGITRAC SKH 75 oraz SAME FRUTTETO 3S. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na targach AGRITECHNICA 2015 w Hanowerze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM