Trudny rok na rynku maszyn. W lutym zarejestrowano 569 ciągników

Autor: Dziennik Zachodni 24 marca 2016 10:06

Trudny rok na rynku maszyn. W lutym zarejestrowano 569 ciągników Im bliżej wiosny, tym wieje cieplejszy wiatr, również ten dla producentów i sprzedawców maszyn rolniczych/ fot. Farmer.pl

Im bliżej wiosny, tym wieje cieplejszy wiatr, również ten dla producentów i sprzedawców maszyn rolniczych. Co prawda w lutym zarejestrowano o 214 traktorów mniej niż przed rokiem, ale o 100 więcej niż w w bardzo słabym styczniu tego roku - podaje Dziennik Zachodni.

W drugim miesiącu 2016 w Polsce zarejestrowano 569 nowych ciągników.  Od początku roku - 1038 nowych maszyn. To najgorszy początek roku od czasu wstąpienia polski do Unii Europejskiej. 

Jak mówi Mariusz Chrobot z firmy Martin & Jacob, analizującej rynek rolniczy, małymi kroczkami zbliżamy się do szczytu zakupowego na rynku ciągników rolniczych. Dodaje, że zwyczajowo taki wzmożony czas zakupowy przypada na miesiące marzec-kwiecień. W lutym widać już pewne symptomy ożywienia jednak z całą pewnością nie osiągniemy poziomu sprzedaży sprzed roku. Według niego, jeśli na rynku nie pojawią się żadne formy wsparcia w postaci dofinansowań na zakup maszyn może to być bardzo ciężki rok dla producentów ciągników rolniczych.

Więcej w Dzienniku Zachodnim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM