Szkoła Rolnicza w Grudziądzu wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt do nauki

Autor: PAP 13 października 2015 10:53

Szkoła Rolnicza w Grudziądzu wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt do nauki Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt, a także terenowe stanowiska kształcenia praktycznego/ fot. shutterstock

Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt, a także terenowe stanowiska kształcenia praktycznego. Wartość projektu pn. „Modernizacja bazy kształcenia praktycznego celem polepszenia jakości praktycznej nauki zawodów rolniczych w ZSR w Grudziądzu” wyniosła ok. 750 tys. zł.

Szkoła wzbogaciła się o ciągnik rolniczy do nauki jazdy, maszyny i urządzenia m.in. opryskiwacze, rozdrabniacz gałęzi, kosiarkę i sprzęt geodezyjny. Korzystają z nich uczniowie kształcący się w zawodach technik: rolnik, mechanizacji rolnictwa, weterynarii, agrobiznesu i architektury krajobrazu. Dodatkowo przyszli architekci krajobrazu poznają zasady kompozycji roślin, funkcjonalnego projektowania zieleni na przykładzie modelowych rozwiązań, które powstały w ramach projektu.

Ten etap przedsięwzięcia wraz z modernizacją zaplecza gospodarczego, produkcji i pielęgnacji roślin ozdobnych został zrealizowany w ubiegłym roku.

Miasto pozyskało 633 825,32 zł na modernizację bazy kształcenia w Zespole Szkół Rolniczych. Dofinansowanie pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2007 - 2013. Całkowita wartość projektu wynosi 748 418,85 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM