Szef firmy Pӧttinger: Dobra sytuacja na rynku maszyn towarzyszących (video)

$data.author.description Autor: Farmer.pl 25 stycznia 2016 10:38

Szef firmy Pӧttinger: Dobra sytuacja na rynku maszyn towarzyszących (video) Jeśli chodzi o sprzedaż maszyn towarzyszących nie odnotowano takich spadków, jak w przypadku ciągników/ fot. shutterstock

- Jeśli chodzi o sprzedaż maszyn towarzyszących nie odnotowano takich spadków, jak w przypadku ciągników. Firma Pӧttinger w tej chwili jest w połowie roku obrotowego, natomiast ostatni rok zamknęła z 12 proc. zwyżką w stosunku do roku poprzedniego. Jeśli chodzi o nadchodzący rok i perspektywy sprzedaży, trudno cokolwiek powiedzieć – mówił serwisowi www.farmer.pl, Juliusz Tyrakowski, szef firmy Pӧttinger.

Dodał, że na dzień dzisiejszy sytuacja jest zbliżona do roku ubiegłego. - Co będzie dalej zobaczymy, ponieważ jest kilka czynników które powodują, że rynek jest jeszcze nie pewny – mówił.

Sytuacja jeśli chodzi o maszyny towarzyszące jest dobra. - Istnieje pewna prawidłowość, która polega na tym, że im mniej sprzedaje się ciągników, tym lepiej sprzedają się maszyny towarzyszące. Myślę, że polega to między innymi na tym, że dealerzy muszą się bardziej angażować w sprzedaż maszyn towarzyszących w momencie kiedy brakuje rynku na ciągniki – skomentował Tyrakowski.

- Jestem pewny, że wszystkie firmy produkujące podobne maszyny towarzyszące mają również dobre wyniki. Myślę, że jest to tendencja utrzymująca się wszędzie – podsumował szef firmy Pӧttinger.

Czytaj więcej na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM