Synthos i Grupa Azoty zaczynają współpracę w zakresie chemii nawozowej

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 28 września 2015 11:39

Grupa Kapitałowa Synthos i wchodzące w skład Grupy Azoty Zakłady Azotowe Chorzów rozpoczynają współpracę handlową. Podpisano dwie umowy handlowe dotyczące współpracy w zakresie oleochemii oraz chemii nawozowej.

Pierwsza z umów dotyczy dostaw z Chorzowa kwasu stearynowego (ważny surowiec do produkcji kauczuku syntetycznego) do spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej Synthos.

- Uzgodniliśmy szczegółowe warunki dostaw do czeskich Kralup i oświęcimskich Dworów – informuje Marian Rybak, prezes Grupy Azoty Puławy, w skład której wchodzi chorzowska Spółka. - Jesteśmy zadowoleni, że chorzowski produkt z jedynej w Polsce instalacji do produkcji kwasu stearynowego trafia do największego w Europie producenta kauczuków syntetycznych – podsumowuje prezes Rybak.

Druga umowa, dotyczy sprzedaży chorzowskiej Spółce siarczanu magnezu siedmiowodnego w jakości nawozowej, z nowo uruchomionej instalacji Synthos.

- Jestem przekonany, że współpraca handlowa Synthosu i Grupy Azoty przyniesie wiele korzyści obu stronom. Grupa Azoty posiada kompetencje i wieloletnie doświadczenie w zakresie dystrybucji produktów nawozowych, z których chcielibyśmy skorzystać oferując w zamian produkt spełniający wymagania jakościowe – powiedział Tomasz Kalwat, prezes Grupy Kapitałowej Synthos.

Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. W ubiegłym roku GK Synthos utworzyła nową działalność powołując do życia spółkę Synthos Agro, która zajmuje się produkcją i dystrybucją środków ochrony roślin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA