Syngenta rozoszerza rejestrację herbicydu Boxer 800 EC

$data.author.description Autor: Farmer.pl 03 września 2015 10:49

Syngenta rozoszerza rejestrację herbicydu Boxer 800 EC. Środek można stosować już nie tylko w uprawach pszenicy ozimej, ale też i w innych zbożach i ziemniaku. Co ważne również w 33 uprawach małoobszarowych, w tym w cebuli, selerze, czosnku.

Preparat zawiera jako substancję czynna prosulfokarb (z grupy karbaminianów). Chwastami wrażliwymi na niego są: gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, miotła zbożowa, przetacznik bluszczykowy, przetacznik perski, przytulia czepna.

Herbicyd w ramach upraw małoobszarowych można aplikować w takich uprawach jak: - cebula z siewu, cebula z rozsady, cebula z dymki, por z siewu, por z rozsady, czosnek, marchew, pietruszka korzeniowa, pasternak, seler korzeniowy, seler naciowy, chrzan, rośliny zielarskie (dziurawiec zwyczajny, bazylia pospolita, hyzop lekarski, kolendra siewna, kminek zwyczajny, koper włoski, krwawnik pospolity, kozieradka pospolita, lawenda, majeranek, mięta, melisa lekarska, szałwia lekarska, tymianek właściwy), rośliny ozdobne.

Czytaj więcej na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM