Sumi Agro zapowiada nowe rozwiązania do ochrony roślin

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 06 lutego 2017 09:41

Sumi Agro zapowiada nowe rozwiązania do ochrony roślin Zespół firmy Sumi Agro Poland podczas konferencji/ fot. za Farmer.pl (Agnieszka Królak)

Pod koniec ubiegłego roku firma Sumi Agro Poland uzyskała rozszerzenia rejestracji kilku produktów. Poinformowano również o wprowadzanych na rynek nowych preparatów do ochrony.

Jak poinformowano podczas konferencji prasowej, decyzją MRiRW z 21 października 2016 r. zakres stosowania Mospilanu 20 SP poszerzono o kolejne pozycje, w roślinach rolniczych – bobiku, soi, lucernie i łubinie, tytoniu oraz w warzywach, tj. seler naciowy oraz kalafior i brokuł.

Rozszerzeniu ulegała również etykieta preparatu Topsin M 500 SC. Poszerzono zakres stosowania o warzywa polowe, tj. groch siewny i cukrowy, bób, marchew, pietruszka, pasternak, seler korzeniowy, kapusta głowiasta czerwona, włoska i brukselska, cebula z siewu i dymki oraz czosnek. W uprawach jagodowych fungicyd ten można stosować do ochrony porzeczek (czarna i kolorowa), agrest, truskawka, poziomka, malina i jeżyna oraz borówka wysoka. W etykiecie znalazła się również pieczarka.

Kolejnym produktem z rozszerzoną etykietą jest Yamato 303 SE. Dotychczasowa etykieta preparatu zawierała możliwość stosowania w uprawach rolniczych. Na mocy decyzji MRiRW z 18 listopada 2016 r. zakres stosowania fungicydu poszerzono o rośliny sadownicze – truskawka, poziomka, porzeczka czarna i kolorowa, agrest, malina, jeżyna, borówka wysoka, winorośl. W ochronie warzyw preparat dopuszczono do ochrony buraka ćwikłowego, a także ogórka i cukinii uprawianej pod osłonami).

Preparat Kanemite 150 SC (zezwolenie MRiRW nr R-211/2016 z dnia 4.11.2016) można stosować w jabłoniach, gruszach, truskawce, chmielu, warzywach (pomidor, ogórek, cukinia i oberżyna uprawiane pod osłonami) oraz roślinach ozdobnych, a także w szkółkach leśnych drzew liściastych i iglastych. Preparat zwalcza wszystkie stadia rozwojowe przędziorków.

Przy stosowaniu tego środka należy zwrócić uwagę na dużą zalecaną dawkę wody – w przypadku jabłoni i grusz wynosi ona 1000-1200 l/ha – i bardzo dokładne pokrycie cieczą roboczą opryskiwanych powierzchni roślin. Preparat można mieszać z innymi środkami ochrony roślin (oprócz preparatów silnie zasadowych, w tym mieszaniny Bordeaux i siarczanu wapnia).

Na nowy sezon firma wprowadza również nowe rozwiązanie do zwalczania owocówki jabłkóweczki - Isomate CTT. Uwalniana substancja czynna środka (feromon) wabi i dezorientuje samce szkodnika, nie dochodzi do kopulacji (lub występują one sporadycznie), dzięki temu ograniczana jest populacja agrofaga na danym areale. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM