Stworzono robota do pielęgnacji upraw i analizy parametrów gleby

$data.author.description Autor: farmer.pl 10 grudnia 2014 15:58

Stworzono robota do pielęgnacji upraw i analizy parametrów gleby fot. SIMA

Carre Anatis - oto nazwa nowego autonomicznego robota przeznaczonego do pielęgnacji upraw specjalistycznych i jednoczesnej analizy podstawowych parametrów gleby.

Anatis to w pełni autonomiczny, przyjazny środowisku (napęd elektryczny) robot rolniczy, który w może wykonywać prace polowe. Robot stworzony został głównie z myślą o mechanicznej pielęgnacji upraw rzędowych (np. pielęgnacja międzyrzędzi w uprawach warzyw). Za kierowanie robota wzdłuż rzędów roślin odpowiada układ kamer i laserów połączony z systemem GPS. Źródłem napędu robota Anatis jest silnik elektryczny, a jego postęp i położenie na polu może być na bieżąco monitorowane za pomocą specjalnego oprogramowania dostępnego na tablety lub smartfony.

Tym co wyróżnia robota firmy Carre na tle konkurencji jest system analizy gleby i stanu upraw, który prowadzony jest w sposób ciągły i w pełni automatyczny. Wśród dodatkowo monitorowanych danych znajduje się m.in. obecność chwastów, gęstość ich rozmieszczenia oraz wilgotność i temperatura gleby i powietrza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM