Stworzono nową czerwoną odmianę jabłoni - Redlove

Autor: freshplaza.com / sadyogrody.pl 20 stycznia 2015 10:33

Stworzono nową czerwoną odmianę jabłoni - Redlove fot. lakeland.co.uk

Nowy typ jabłka - Redlove, które wygląda jak pomidor i jest pełne przeciwutleniaczy wkrótce dotrze do Francji.

Odmiana Redlove nie jest transgeniczna, gdyż powstała w wyniku krzyżówki. Naukowcy wykorzystali kwaśną odmianę jabłek o czerwonym miąższu, pochodzącą z Azji i skrzyżowali go z odmianami słodkimi.

Pyłek z jednej rośliny został przeniesiony na inną i wykorzystany do stworzenia owoców, z których posadzono nasiona. Z nowopowstałego drzewa wyrosły wkrótce pierwsze owoce. Cały proces zajął piętnaście lat.

Odmiana Redlove została stworzona w Szwajcarii, ale pierwsze sady zostaną posadzone we Francji. Już teraz kilka drzew rośnie obecnie w Alpes-de-Haute-Provence i Lot-et-Garonne.

Odmiana ta jest odporna na pasożyty i zawiera przeciwutleniacze. Cząsteczki, zwane antocyjanami, powodują czerwone zabarwienie jabłek. Dzięki temu wyjątkowemu zabarwieniu można stworzyć czerwony cydr lub czerwoną szarlotkę.

Wkrótce okaże się, czy francuski konsument jest gotowy zapłacić wysoką cenę za nową, oryginalną odmianę jabłek, gdyż ich cena wynosi około 2 euro / kg. Pierwsze jabłka Redlove będą dostępne w supermarketach tej jesieni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM