Środa Śląska: Od "oprysków" wymarła kilkutysięczna kolonia pszczół

Autor: www.strefaagro.pl/www.sadyogrody.pl 17 czerwca 2016 12:40

Środa Śląska: Od "oprysków" wymarła kilkutysięczna kolonia pszczół W Szczepanowie pod Środą Śląską padło kilka tysięcy pszczół. Owady zatruły się wykonanymi przez rolników opryskami / fot. shutterstock

W Szczepanowie pod Środą Śląską padło kilka tysięcy pszczół. Owady zatruły się wykonanymi przez rolników zabiegami agrotechnicznymi z użyciem środków ochrony roślin. Tragedii można było uniknąć - informuje strefaagro.pl.

W ciągu ostatnich dni w Szczepanowie wymarła kilkutysięczna kolonia pszczół. Straty w pasiekach poniosło trzech pszczelarzy. Na miejscu zdarzenia była policja, która asystowała pracownikom urzędu miejskiego oraz inspekcji weterynaryjnej. Jak wyjaśniła Marta Stefanowska z policji w Środzie Śląskiej, pszczoły padły od "oprysków". Poszkodowani muszą złożyć zawiadomienie w tej sprawie, wtedy zostanie wszczęte dochodzenie.

Zatrucia pszczół mogą prowadzić do likwidacji rodzin pszczelich, skażenia nektaru, ograniczenia lub braku produkcji miodu i dużych strat finansowych wynikających z próbą odtworzenia pierwotnego stanu liczebności owadów.

Więcej strefieagro.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM