Sprzedaż maszyn rolniczych w Europie będzie spadać

$data.author.description Autor: Farmer.pl / PIGMiUR 26 stycznia 2015 08:40

Sprzedaż w przemyśle maszyn rolniczych w Europie w 2015 r. spadnie o około 5-10 proc. w porównaniu do ub.r. - przewiduje Polska Izba Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Na dwóch głównych rynkach w Niemczech i we Francji spodziewane spadki mieszczą się w przedziale od 7 do 10 proc. Podobne zmiany spodziewane są na innych kluczowych rynkach, takich jak Wielka Brytania (-5 proc.) i Holandia (-5 do -10 proc. ) - podaje Polska Izba Gospodarcza Maszy i Urządzeń Rolniczych, na podstawie danych CEMA.

Słabsze oczekiwania rynkowe na 2015 r. są następstwem spadku sprzedaży o około 5-10 proc. w Europie w 2014 (w porównaniu do roku 2013). W regionie WNP oczekuje niższej sprzedaży w wyniku kryzysu politycznego na Ukrainie i rosyjskich ograniczeń importowych dla kombajnów i surowców rolnych.

W 2014 roku, ilość rejestracji ciągników zmieniała się w całej Europie. We Francji i Austrii wystąpił poważny spadek. Natomiast sprzedaż ciągników wzrosła w Hiszpanii, Belgii i Turcji. Na rynkach, takich jak Niemcy, Włochy, Wielka Brytania i Holandia popyt zmniejszył się o mniej niż 2 proc.

Ogólnie, liczba rejestracji ciągników w Europie zmniejszyła się. Liczby potwierdzają również, że tendencja do zakupu większych ciągników w dalszym ciągu będzie kontynuowana. Niemal wszystkie rynki, oprócz Hiszpanii, spodziewają się nieco niższej rejestracji ciągników w 2015. To powoduje, iż w całym 2015 r. spodziewane są spadki sprzedaży.

Rynek opryskiwaczy nieznacznie spadł w 2014 r. Spadki dotyczyły rynków Holandii, Belgii i Włoch. W Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji zanotowano natomiast niewielkie wzrosty. W 2015 r. w Niemczech spodziewa się spadku sprzedaży, inne rynki pozostaną mniej więcej na stałym poziomie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM