Spółka Hortico kupiła PNOS w Ożarowie Maz.

Autor: sadyogrody.pl 18 grudnia 2014 09:47

Notowana na giełdzie NewConnect spółka Hortico SA, zajmująca się zaopatrzeniem ogrodnictwa, poinformowała o wybraniu jej oferty w przetargu publicznym na zakup Przedsiębiorstwa Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa w Ożarowie Mazowieckim SA w upadłości likwidacyjnej. Cena zaoferowana przez spółkę za nabywane przedsiębiorstwo wyniosła 13,065 mln zł.

Dzięki tej transakcji Hortico będzie mogło w znaczący sposób zwiększyć skalę swojej działalności. Szacunkowy wzrost przychodów Grupy Kapitałowej może sięgnąć w 2015 roku ok. 50 proc. Zakup PNOS-u wpisuje się również w strategię rozwoju spółki, zakładającą dokonywanie akwizycji podmiotów działających w branży zaopatrzenia ogrodnictwa.

Zorganizowany przetarg dotyczył całości Przedsiębiorstwa Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa w Ożarowie Mazowieckim S.A. w upadłości likwidacyjnej, w skład którego wchodzą m.in. środki trwałe, nasiona genetyczne i hodowlane oraz ze zwrotów, prawa do nasion kwalifikowanych, prawo ochronne na znak towarowy, prawa użytkowania wieczystego gruntów wraz z nieruchomościami stanowiącymi odrębny przedmiot własności, należności oraz licencje i koncesje.

PNOS, podmiot założony w 1951 r., jest jednym z największych przedsiębiorstw nasiennych w kraju, z własnymi, polskimi odmianami nasion warzyw i kwiatów. Oprócz działalności polegającej na hodowli, konfekcjonowaniu i obrocie hurtowym nasionami, PNOS prowadzi także sprzedaż detaliczną w trzech centrach ogrodniczych: w Warszawie, Ożarowie oraz w Lublinie. Od dnia 1 lipca 2014 r. PNOS zarządzane jest, na podstawie umowy dzierżawy zawartej z syndykiem masy upadłości, przez spółkę zależną Hortico SA - Polskie Nasiennictwo Ogrodnictwo Szkółkarstwo Sp. z o.o.

Hortico SA jest dystrybutorem zajmującym się sprzedażą artykułów ogrodniczych i prowadzi działalność biznesową w dwóch obszarach: "profi" oraz "hobby". W ramach pierwszego z nich spółka zaopatruje w środki produkcji działy specjalne w branży ogrodniczej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM