Spadły ceny nawozów mineralnych

$data.author.description Autor: Farmer.pl 30 grudnia 2015 08:09

Spadły ceny nawozów mineralnych Obecnie ceny nawozów mineralnych są tańsze nawet o 8-10 proc. niż np. w marcu 2015 r./ fot. Grupa Azoty

Obecnie ceny nawozów mineralnych są tańsze nawet o 8-10 proc. niż np. w marcu 2015 r. Dlatego może warto je zakupić teraz, w ten sposób można poszukać oszczędności - podaje farmer.pl.

Rynek nawozów odznacza się pewną sezonowością. Na początku roku drożeją przeważnie nawozy azotowe, aby wiosną potanieć. Podobna zależność dotyczy jesieni, ale już nawozów fosforowych, potasowych czy wieloskładnikowych. W dużej mierze związane jest to ze zwiększonym popytem, czy też wypłatą dopłat bezpośrednich.

W tym roku opóźnione są wypłaty dopłat w porównaniu z latami poprzednimi (wypłacane przeważnie od grudnia). Dostają je zwykle rolnicy posiadający tylko kilka hektarów, dlatego też nie można doszukać się analogii zwiększonych cen na środki produkcji, które były z nimi zwykle, ale nieformalnie związane.

W tym roku ceny nawozów z przełomu roku są bowiem niższe niż np. te z marca 2015 r. i spodziewać się można, że kupując je teraz rolnik na tym zyska – przewidywany jest bowiem wzrost cen wiosną.

Czytaj więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM