Spada sprzedaż ciągników

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 27 września 2015 10:21

Spada sprzedaż ciągników Sprzedaż ciągników jest najsłabsza od 10 lat/ fot. Farmer

665 – to liczba zarejestrowanych w sierpniu ciągników rolniczych. To o 16 proc. mniej niż w lipcu i o 35 proc. mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Przed rokiem informowaliśmy o niezbyt wysokiej sprzedaży ciągników, a przypomnijmy, że wówczas licznik rejestracji zatrzymał się na poziomie 1007 sztuk. Tak słabego sierpnia jak obecnie nie było co najmniej od 10 lat – informuje agencja Martin & Jacob.

 - Zgodnie z przewidywaniami w sierpniu nie obserwowaliśmy poprawy na rynku nowych ciągników rolniczych. Długotrwała susza, okres wzmożonych prac polowych w związku ze żniwami i brak zewnętrznych źródeł finansowania, to czynniki, które przełożyły się na dramatycznie niską liczbę rejestracji – mówi Mariusz Chrobot z firmy Martin & Jacob.  

W ósmym miesiącu 2015 r. najwięcej sprzedał New Holland – 146 ciągników. Tym samym firma poprawiła co prawda lipcowy wynik o 14 proc., ale w porównaniu z analogicznym okresem roku 2014 rezultat jest niższy o 27 proc.

Na miejscu drugim ulokował się John Deere. Amerykański koncern zarejestrował 105 nowych ciągników rolniczych, a więc o 19 proc. mniej niż przed miesiącem i o 41 proc. mniej niż przed dwunastoma miesiącami.

Podium z 64 sztukami na koncie zamyka Zetor. Wynik czeskiego producenta jest niższy od lipcowego o 36 proc. i o 34 proc. niższy od tego osiągniętego przed rokiem. Tuż za podium, ze stratą 9 sztuk do Zetora, ulokowała się Kubota.

Więcej czytaj w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM