Słabe wyniki Agromy w III kwartale 2015 r.

Autor: www.sadyogrody.pl 06 listopada 2015 14:47

Agroma, producent maszyn rolniczych i ogrodniczych, wypracowała w III kwartale 2015 r. 320,8 tys. zł straty netto wobec 575,8 tys. straty w analogicznym okresie 2014 roku. Przychody ze sprzedaży w tym okresie wyniosły 59,5 tys. zł wobec 363,3 tys. zł w poprzednim roku.

- W trzecim kwartale branża dokonuje podsumowań kończącego się sezonu wiosennoletniego. Na tle minionych sezonów tegoroczny jest oceniany jako trudny, zdominowany przez niekorzystną sytuację pogodową. Susza, która panowała w miesiącach letnich i wysokie temperatury spowodowały znaczący spadek zainteresowania kosiarkami i innym sprzętem ogrodniczym. Z początkiem jesieni tradycyjnie notuje się charakterystyczny dla tej pory roku spadek obrotów Czas ten jest tradycyjnie okresem przygotowań do sezonu zimowego. Pracownicy spółki kontynuują zbieranie zamówień na odśnieżarki - informuje spółka Agroma w komunikacie.

Agroma jest firmą działającą na rynku urządzeń do pielęgnacji ogrodu, części zamiennych oraz elektronarzędzi. W jej ofercie czołowe miejsca zajmują traktorki, kosiarki spalinowe, kosy spalinowe, pilarki, kosiarki elektryczne i części zamienne do maszyn i urządzeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM