Skuteczne zabezpieczanie sadzonek drzew i krzewów

Autor: Artykuł dostarczony przez firmę Polwax SA 22 czerwca 2016 08:53

Skuteczne zabezpieczanie sadzonek drzew i krzewów Stosowanie wosku to sprawdzona i uznana w szkółkarstwie metoda/ fot. mat. prasowe POLWAX SA

Będący w ofercie spółki POLWAX SA wosk zielony, skutecznie zabezpiecza sadzonki drzew i krzewów przed wysychaniem w czasie przechowywania i transportu. Warstwa wosku zielonego ogranicza parowanie wody oraz chroni przed mechanicznymi uszkodzeniami.

- To znany i ceniony produkt, który wykorzystywany jest zarówno w gospodarstwach ogrodniczych, jak i sadach. Sprzedajemy go również do szkółek leśnych. Z rozmów z odbiorcami wnioskujemy, że stosowanie wosku zielonego stanowi pewien standard zabezpieczania roślin i rynkowy wyznacznik tego, co dobre i skuteczne – powiedział Roman Skóbel, inżynier sprzedaży w POLWAX SA.

Produkty krojone na miarę

Kluczowym elementem pozwalającym spółce na dostosowywanie oferty handlowej do potrzeb klientów są własne prace realizowane przez Pion Rozwoju, prowadzone przy wsparciu w pełni wyposażonego laboratorium badawczo-analitycznego, będącego w strukturach spółki.

- Niezbędnym do prac nad stworzeniem nowych, lub też dostosowaniem już istniejących produktów do specyficznych wymagań klientów jest bieżący kontakt z naszymi partnerami handlowymi. Posiadamy odpowiednie zaplecze analityczne i techniczne, aby dokonywać odpowiednich modyfikacji każdego wytwarzanego produktu w celu dostosowania właściwości do potrzeb klienta – podkreśla Izabela Robak, Dyrektor Rozwoju Polwax SA.

Stosowanie wosku to sprawdzona i uznana w szkółkarstwie metoda. Powoduje spowolnienie wzrostu w okresie przechowywania w chłodniach, chroni też pędy przed utratą wilgoci.

Wosk zielony jest również odpowiednim środkiem do pokrywania korzeni oraz znajduje zastosowanie przy zabezpieczaniu szczepionych sadzonek. Warstwa wosku zabezpiecza szczególnie delikatne miejsce połączenia podkładu i szczepu oraz wspomaga proces łączenia się, czyli tzw. kalusowanie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM