Sieć sklepów rolniczo-technicznych Grene zapowiada nowe otwarcia

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 14 stycznia 2016 10:22

Sieć sklepów rolniczo-technicznych Grene zapowiada nowe otwarcia Obecnie pod szyldem Grene działa 130 sklepów; fot. za grene.info.pl

Grene, sieć sklepów rolniczo-technicznych z częściami do maszyn i ciągników rolniczych, zapowiada dalszy rozwój sieci sklepów na terenie całego kraju.

W tym roku Grene będzie świętować 20 lat działalności w Polsce. Obecnie pod szyldem Grene działa 130 sklepów, w tym 37 franczyzowych.

Choć w 2015 roku sprzedaż ciągników i maszyn rolniczych w Polsce spadła, ubiegły rok był udanym okresem pod względem rozwoju sieci sprzedaży Grene. Według szacunków monitorującej rynek rolniczy agencji Martin & Jacob, w ciągu 11 miesięcy 2015 roku producenci ciągników sprzedali w Polsce 11,05 tys. sztuk maszyn. To o prawie 15 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2014 roku.

Dla sieci sklepów Grene są to istotne dane, gdyż właśnie użytkownicy ciągników i maszyn rolniczych stanowią jedną z głównych grup jej klientów. Kierownik Działu Franczyzy Grene Leszek Niewiedziała wyjaśnia, że nie można oczekiwać, że rolnicy co roku będą kupować coraz więcej maszyn, szczególnie w kontekście spadków cen produktów rolno-spożywczych. Sprzedaż nowego sprzętu spadła też na rzecz używanego. Dodatkowo, producenci czekali na nowe płatności w ramach Wspólnej Polityki Rolnej, które ruszyły w 2015 roku.

Pod koniec 2015 roku w sieci pojawiły się dwa kolejne sklepy partnerskie - w Rypinie i Rawie Mazowieckiej. Dalsze plany rozwojowe firmy są również ambitne. Planuje się, że w tym roku zostanie otwartych 20 sklepów franczyzowych. Z kolei do końca 2018 roku firma chce mieć łącznie około 220 placówek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM