Same Frutteto - nowa gama ciągników do sadów

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 11 lutego 2017 11:21

Same Frutteto - nowa gama ciągników do sadów fot. mat. prasowe

Rodzina ciągników Frutteto doczekała się gruntownej modernizacji i przeorganizowania oferty. Nowe maszyny Same będą musiały zachęcić klientów w trudniejszych czasach, niż ich poprzedniczki - czytamy w Farmerze.

Podobnie jak w innych maszynach koncernu SDF, podstawą do zmian była chęć wprowadzenia nowej rodziny silników. W miejsce jednostek SDF 1000.3 i 1000.4 o pojemności 3 lub 4 litrów pojawiły się silniki z rodziny FARMotion, zarówno w wersjach trzy jak i czterocylindrowych o nieznacznie zmniejszonych pojemnościach.

Oprócz przymusu dostosowania się do nowych norm emisji spalin, motywacją dla konstruktorów nowych jednostek, była jak zawsze, chęć uzyskania jeszcze lepszych parametrów. I tak w poprzednich (trzycylindrowych) silnikach, przy mocy 82 KM, motor dysponował 310 Nm momentu obrotowego. Teraz w przypadku wariantu 75 KM do dyspozycji mamy już 342 Nm.

A jak ze spalaniem? Cóż, konstruktorzy nie zdecydowali się na zastosowanie DPFu, jest SCR i EGR, a w najsłabszych wariantach tylko DOC i EGR. Zastosowano wtrysk CR o wyższym maksymalnym ciśnieniu wtrysku, stąd nie dziwią zapewnienia o tym, że udało się zmniejszyć spalanie. O ile? To będzie można stwierdzić dopiero po pierwszych testach.

Dodatkowym atutem nowych jednostek jest także ich zwarta konstrukcja, co przekłada się na możliwość zastosowania przednich osi z możliwością pogłębionego skrętu. W przypadku ciągników do prac typowo sadowniczych, większa zwrotność będzie równie ważnym atutem co przyrost momentu obrotowego czy niższe zużycie paliwa.

Więcej przeczytaj w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM