Rynek nawozów mineralnych w marcu 2017 r.

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 20 kwietnia 2017 15:46

Rynek nawozów mineralnych w marcu 2017 r. fot. shutterstock.com

Prezentujemy zestawienie przygotowane w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie przez Beatę Filipiak z Zespołu Rozwoju Obszarów Wiejskich - czytamy w Farmerze.

Zaopatrzenie w nawozy w marcu 2017 r.

· W województwie dolnośląskim stan zaopatrzenia we wszystkie analizowane nawozy określono, jako wystarczający.

· w województwie kujawsko-pomorskim stan zaopatrzenia w nawozy azotowe, superfosfat wzbogacony 40 proc., sól potasową, polifoskę 6:20:30 oceniono jako dobry, siarczan potasu, Wap Mag, polifoskę 8:24:24 oraz 4:12:32 i amofoskę jako średni, superfosfat pojedynczy granulowany, wapno tlenkowe i wapno magnezowo tlenkowe CaO min. 50 proc., jako słaby.

· W województwie lubelskim stan zaopatrzenia we wszystkie analizowane nawozy był wystarczający.

· w województwie lubuskim nie uzyskano informacji o stanie zaopatrzenia w analizowane nawozy.

· W województwie łódzkim, jako bardzo dobre określono zaopatrzenie w saletrę amonową, i w saletrzak w 96 proc. punktów sprzedaży. Dobre było zaopatrzenie w mocznik – 93 proc. punktów, sól potasową i polifoskę 8:24:24 oraz polifoskę 6:20:30 w 86 proc. punktów. Jako dostateczne oceniono zaopatrzenie w nawozy fosforowe 39-46 proc. punktów i w nawozy wapniowo magnezowe 54 proc. punktów. Jako słabe określono zaopatrzenie w siarczan potasu 36 proc. punktów i polifoskę 4:12:32 w 18 proc. punktów. Jako bardzo słabe - wapniowe i amofoska –były dostępne w 11-14proc. punktów sprzedaży.

· w województwie małopolskim jako dobre określono zaopatrzenie w nawozy azotowe, sól potasową oraz polifoskę 8: 24:24, polifoskę 6:20:30. Jako wystarczające określono zaopatrzenie w nawozy fosforowe. Słabe było zaopatrzenie w nawozy wapniowe oraz amofoskę. Bardzo słabe było zaopatrzenie w siarczan potasu. Brakowało polifoski 4:12:32, ale dostępne były inne nawozy wieloskładnikowe – np. unifoska , polifoska M.

· w województwie mazowieckim stan zaopatrzenia w nawozy azotowe i wapniowe określono, jako dobry, ale zainteresowanie kupnem nawozów wapniowych oraz wapniowo magnezowych było słabe. Słabe było zaopatrzenie w nawozy fosforowe w 50 proc. punktów brakowało superfosfatu pojedynczego granulowanego. Odnotowano brak popytu na sól potasową, a w 33 proc. punktów brak siarczanu potasu. W odniesieniu do nawozów wieloskładnikowych – stan zaopatrzenia uzupełniany był zgodnie z potrzebami, ale wysokie ceny nawozów powodowały ograniczone zainteresowanie ich zakupem.

Więcej na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM