Rynek maszyn: Po chwilowym wzroście sprzedaży mamy powrót do tendencji spadkowej

$data.author.description Autor: Farmer.pl 29 maja 2017 12:03

Rynek maszyn: Po chwilowym wzroście sprzedaży mamy powrót do tendencji spadkowej fot. Fotolia

Kwiecień 2017 roku zakończył się rejestracją 723 nowych ciągników rolniczych. To wynik gorszy od marcowego o 18 proc. i słabszy o 13 proc. w porównaniu do analogicznego miesiąca ubiegłego roku - podaje serwis farmer.pl.

- Po chwilowym wzroście związanym z początkiem sezonu, mamy powrót do tendencji spadkowej. Początek drugiego kwartału tego roku nie pozostawia złudzeń – mniejsza sprzedaż na rynku ciągników rolniczych jest zauważalna, pierwszy miesiąc drugiego kwartału ponownie zakończył się gorszym wynikiem niż w roku poprzednim. Jeśli porównamy analogiczne okresy 2016 i 2017 r., również zauważymy spadek wynoszący 6%. Nic nie wskazuje na to, żeby tendencja spadkowa miała się odwrócić – mówi Mariusz Chrobot z firmy Martin & Jacob.

Niezmiennie od wielu miesięcy pozycję lidera sprzedaży zajmuje New Holland, który w kwietniu tego roku odnotował sprzedaż 142 ciągników. Symboliczną setkę przekroczył również John Deere, który wyprzedził Kubotę oraz Zetora, pozbawiając tym samym czeskiego producenta miejsca na podium. Na trzecie miejsce wróciła japońska Kubota, która w kwietniu sprzedała 76 sztuk.

Więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM