Rynek maszyn: Nic nie wskazuje na to, żeby tendencja spadkowa miała się odwrócić

Autor: www.strefaagro.pl/www.sadyogrody.pl 16 maja 2017 10:28

Rynek maszyn: Nic nie wskazuje na to, żeby tendencja spadkowa miała się odwrócić fot. shutterstock

Według danych Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych kwietniowy wynik sprzedaży ciągników to 726 zarejestrowanych nowych traktorów. Z kolei Martin&Jacob wskazuje, że "kwiecień 2017 roku zakończył się rejestracją 723 nowych ciągników rolniczych, jest to wynik gorszy od marcowego o 18%. Spadek jest również widoczny w odniesieniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, kiedy zarejestrowano 832 ciągniki. W tym przypadku sprzedaż była gorsza o 13%" - informuje strefaagro.pl.

- Początek drugiego kwartału tego roku nie pozostawia złudzeń – mniejsza sprzedaż na rynku ciągników rolniczych jest zauważalna, pierwszy miesiąc drugiego kwartału ponownie zakończył się gorszym wynikiem niż w roku poprzednim. Jeśli porównamy analogiczne okresy 2016 i 2017 r., również zauważymy spadek wynoszący 6%. Nic nie wskazuje na to, żeby tendencja spadkowa miała się odwrócić – mówi Mariusz Chrobot.

Liderem czwartego miesiąca tego roku był New Holland z 143 sztukami, dalej John Deere 101 ciągników i Zetor - 74. Patrząc na sprzedaż od początku roku liderem sprzedaży jest New Holland z 440 sztukami, na kolejnych miejscach: Zetor 323 szt., Kubota 312 szt., Deutz Fahr 298 szt.

Więcej w strefieagro.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM