Rynek ciągników odbija się od dna. Odnotowano znaczny wzrost rejestracji

Autor: www.strefaagro.pl/www.sadyogrody.pl 10 sierpnia 2017 13:20

Rynek ciągników odbija się od dna. Odnotowano znaczny wzrost rejestracji fot. farmer

Jak wskazuje w najnowszym raporcie Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, po raz pierwszy od dawna, lipiec jest miesiącem, który przynosi znaczny wzrost rejestracji nowych ciągników w stosunku do analogicznego miesiąca przed rokiem - informuje strefaagro.pl.

Z raportu sprzedaży nowych ciągników rolniczych mierzonych liczbą rejestracji wynika, że w siódmym miesiącu tego roku takich maszyn pojawiło się na polskim rynku 866. W 2016 r. o tej porze rejestracja wyniosła 652 sztuki. Mamy zatem wzrost o 27% rok do roku. Od początku 2017 r. zarejestrowano 5119 szt. nowych ciągników, to już o 212 szt. więcej niż rok wcześniej - wówczas zarejestrowano 4907 szt. ciągników - podaje PIGMiUR.

Liderem na rynku ciągników rolniczych w tym roku jest New Holland, na którego zakup zdecydowało się najwięcej osób - 819 traktorów (o 145 sztuk więcej niż przed rokiem). Miejsce wicelidera zajmuje John Deere - 663 sztuk (146 więcej). W ciągu pierwszych 7 miesięcy trzecią pozycję zagospodarowała marka Kubota 0 601 sztuk (75 więcej niż rok temu). 

Więcej w strefieagro.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM