Rusza kolejna akcja propagująca badania gleby

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 25 stycznia 2016 10:57

Rusza kolejna akcja propagująca badania gleby Rusza druga edycja programu „Grunt to wiedza”/ fot. Farmer.pl

Rusza druga edycja programu „Grunt to wiedza”, propagująca badanie gleby przez rolników. Jak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli, tylko nieliczni polscy rolnicy badają glebę przed zastosowaniem nawozów – podaje Farmer.pl.

„Grunt to wiedza” to akcja prowadzona wspólnie przez Grupę Azoty i bank PKP BP. Obie instytucje wspólnie promują wśród rolników korzyści jakie przynosi badanie gleby. Jak podkreślają organizatorzy zainteresowanie, już zakończoną, pierwszą edycją programu przerosło oczekiwania. W tej chwili rusza druga edycja.

Akcja to 3 letni program nakierowany na intensywną promocję optymalnego prowadzenia gospodarstwa ze szczególnym uwzględnieniem technologii nawożenia.

- Badania gleby we współczesnym gospodarstwie rolnym to podstawa. To jak proces prowadzenia zdrowego stylu życia. Każdy z nas powinien w ramach profilaktyki raz na jakiś czas pójść do lekarza i przejść kompleksowe badania. I z tym poglądem w dzisiejszych czasach nikt nie dyskutuje. To samo powinno dotyczyć gleby. Pamiętajmy, że nawozy są dla niej jak pożywienie. Rolnicy muszą dbać o to, by było one jak najlepsze i jak najbardziej dostosowane – podkreśla Paweł Jarczewski, prezes Grupy Azoty.

Czytaj więcej w serwisie www.farmer.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM