Rozszerzona rejestracja herbicydu w warzywach

Autor: www.sadyogrody.pl 23 czerwca 2017 11:30

Rozszerzona rejestracja herbicydu w warzywach fot. shutterstock.com

Z początkiem czerwca firma Nufarm uzyskała rozszerzenie rejestracji preparatu Achiba 05 EC. Zakres stosowania herbicydu został powiększony o uprawy małoobszarowe warzyw.

Herbicyd zawierający substancję aktywną – chizalofop-P-etylowy (związek z grupy pochodnych kwasu arylofenoksypropionowego), przeznaczony jest do zwalczania chwastów rocznych i wieloletnich jednoliściennych w roślinach rolniczych i warzywnych. Preparat należy aplikować nalistnie po wzejściu chwastów.

Zakres rejestracji obejmuje uprawy bobu, fasoli szparagowej, grochu siewnego cukrowego uprawianego na strąki, grochu siewnego na świeże i suche nasiona, fasoli zwyczajnej uprawianej na świeże i suche nasiona, soczewicy jadalnej. Zgodnie z zaleceniami środek należy stosować od fazy rozwiniętego pierwszego liścia właściwego do fazy, gdy widoczne są pierwsze płatki, ale pąki kwiatowe są nadal zamknięte (BBCH 11-59).

W uprawach buraka ćwikłowego zabieg należy wykonać od fazy widocznej pierwszej pary jeszcze nierozwiniętych liści do fazy, gdy liście zakrywają 90 proc. powierzchni gleby (BBCH 11-39). W przypadku pietruszki korzeniowej, selera korzeniowego, pasternaku, brukwi, chrzanu pospolitego, rzepy herbicyd zalecanym terminem stosowania preparatu jest faza całkowicie rozwiniętych liścieni do fazy, gdy korzeń osiągnie typowy kształt i wielkość (BBCH 10-49).

Na plantacjach pomidora i oberżyny zabieg opryskiwania należy wykonać od fazy czwartego rozwiniętego liścia na pędzie głównym do fazy, gdy widocznych jest 9 lub więcej pędów bocznych pierwszego rzędu (BBCH 14-29).

Zalecana dawka stosowania preparatu dla wyżej wymienionych gatunków roślin wynosi 2,5 l/ha. W sezonie wegetacyjnym można wykonać jeden zabieg opryskiwania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM