Rozszerzona rejestracja fungicydu od Innvigo

Autor: www.sadyogrody.pl 06 czerwca 2017 11:07

Rozszerzona rejestracja fungicydu od Innvigo fot. shutterstock.com

W ostatnich dniach maja firma Innvigo uzyskała rozszerzenie rejestracji fungicydu Heros 450 SC o zastosowania w uprawach małoobszarowych – truskawki, malin oraz gruszy.

Substancją czynną fungicydu jest pirymetanil (związek z grupy anilinopirymidyn). W ochronie truskawek przed szarą pleśnią zabieg należy wykonać od początku fazy kwitnienia do dojrzałości owoców (BBCH 61-87). Maksymalna/zalecana dawka jednorazowego stosowania wynosi 1,66 l/ha. W sezonie wegetacyjnym można wykonać 2 zabiegi opryskiwania, w odstępie co najmniej 7 dni.

W uprawach maliny preparat należy stosować w okresie największego zagrożenia chorobami (szara pleśń, przypąkowe zamieranie pędów), w pełni kwitnienia oraz po zbiorze owoców i wycięciu starych pędów (BBCH 65-87). Podobnie jak w przypadku truskawki – maksymalna/zalecana dawka jednorazowego zastosowania wynosi 1,66 l/ha. Preparat można stosować nie częściej niż 2 razy w sezonie.

Nowa rejestracja środka obejmuje zwalczanie parcha gruszy. Zabieg należy wykonać od fazy widocznych pąków kwiatowych do końca fazy kwitnienia (BBCH 55-69), zapobiegawczo co 7 dni w zależności od przebiegu pogody i sygnalizacji lub interwencyjnie do 72 godzin po infekcji. Maksymalna/zalecana dawka jednorazowego stosowania to 1,0 l/ha. Środek można aplikować 2 razy w sezonie.

Okres karencji w przypadku gruszy wynosi 28 dni, zaś malin i truskawek – 3 dni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM