Rośnie zainteresowanie zakupami używanych ciągników

$data.author.description Autor: Karol Hołownia, Farmer.pl 09 lutego 2015 12:47

W styczniu 2015 r. zarejestrowano tylko 643 zakupy nowych ciągniki i niemal trzykrotnie więcej ciągników używanych - czytamy w serwisie Farmer.pl.

Według danych IBRM Samar, w styczniu 2015 wydziały r. komunikacji zarejestrowały tylko 643 nowe ciągniki. Tak słabego wyniku nie odnotowano w żadnym miesiącu roku ubiegłego.Jedną z przyczyn jest wejście z nowym rokiem kolejnej normy emisji spalin, co spowodowało że wielu dealerów dokonywało rejestracji nowych ciągników przed końcem ubiegłego roku. Widać to wyraźnie po danych statystycznych z grudnia 2014, kiedy to zarejestrowano około 1200 sztuk.

Kryzysu nie widać za to na rynku wtórnym. W styczniu br. wydziały komunikacji zarejestrowały w Polsce aż 1593 używane ciągniki.

- Ruch w interesie jest na zadowalającym poziomie. Oczywiście bywały lepsze lata, ale na pewno nie możemy narzekać. Kiedy wszedł PROW, śmiano się z nas że, że taki handel upadnie. Tym czasem wystarczy spadek cen płodów rolnych, czy brak dofinansowania i zainteresowanie używanym sprzętem znacząco rośnie - mówi właściciel jednej z firm zajmujących się handlem używanymi maszynami z Zachodu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM