Rośnie zainteresowanie finansowaniem maszyn rolniczych

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 02 sierpnia 2017 13:04

Według, Związku Polskiego Leasingu, po okresie stagnacji rośnie w Polsce zainteresowanie finansowaniem maszyn rolniczych – informuje serwis www.farmer.pl.

O ile łączna wartość sfinansowanie maszyn rolniczych (leasing + pożyczka) w I kwartale 2016 r. wyniosła 1,512 mld zł (wobec 7,101 mld łącznej wartości w tym czasie sfinansowanych wszystkich maszyn i IT), to w I kwartale 2017 r. wzrosła do 1,426 mld zł (wobec 8,504 mld wartości wszystkich sfinansowanych maszyn i IT).

Prognoza na 2017 r. mówi o wzroście finansowania maszyn rolniczych o 29 proc. rok do roku.

Struktura przedmiotowa rynku finansowania maszyn i IT wskazuje, że maszyny rolnicze stanowią 23,1 proc. rynku tego rynku i są na drugim miejscu po maszynach do produkcji tworzyw sztucznych i obróbki metali (30,8 proc. rynku).

Zdecydowanie wśród klientów firm leasingowych z branży rolniczej większym zainteresowaniem niż leasing cieszy się pożyczka inwestycyjna przez nie udzielana.

Uczestnicy rynku rolnego wspomagani przez fundusze unijne w poprzednich latach wyposażyli swoje gospodarstwa przede wszystkim w sprzęt uprawowy. Obecnie środki unijne są rzadziej przeznaczane na sprzęty rolnicze, gdyż na przykład rolnik, który zakupił w poprzedniej perspektywie traktor nie może ponownie liczyć na sfinansowanie zakupu kolejnego.

Więcej w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM