Rośnie sprzedaż używanych ciągników, maleje nowych

$data.author.description Autor: Farmer.pl 01 września 2015 08:21

Rośnie sprzedaż używanych ciągników, maleje nowych W lipcu zarejestrowano prawie 1400 używanych ciągników/ fot. shutterstock

W lipcu zarejestrowano niespełna 800 nowych ciągników rolniczych i prawie 1400 używanych. To właściwie reguła, że kiedy tylko jest przerwa w dopływie unijnych środków na inwestycje, rozkwita rynek maszyn z "drugiej ręki" - informuje farmer.pl.

Według danych IBRM Samar, w lipcu zarejestrowano zaledwie 785 nowych ciągników. To niemal o połowę mniej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku i aż o 60 proc. mniej niż w czerwcu br.

Kiepska sytuacja na rynku nowych maszyn nie dotyczy sprzętu z drugiej ręki. Przy słabej koniunkturze na nowy sprzęt (brak dotacji inwestycyjnych, stosunkowo niskie ceny płodów rolnych) korzystają handlujący sprzętem używanym.

W lipcu zarejestrowano aż 1388 używanych ciągników (dane IBRM Samar), a więc niemal dwa razy więcej niż nowych. W latach 2011-2013, kiedy do kieszeni rolników trafiały unijne subsydia na inwestycje,  sytuacja często bywała odwrotna - o wiele więcej sprzedawało się nowych maszyn.

Czytaj więcej na www.farmer.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM